Sportoviště místo garáží: Územní plán změněn

První krok k vybudování sportoviště v místě dnešních garáží u fotbalového hřiště má městská část úspěšně za sebou. Pražští zastupitelé na květnovém zasedání ZHMP schválili změnu územního plánu, která výstavbu sportoviště umožní.

Městskou částí navrhovaná změna územního plánu byla schvalována ve zkráceném řízení a zahrnovala v oblasti rozšíření stávající plochy pro sport (SP) o část území přilehlé plochy veřejného vybavení (VV) a zeleně městské a krajinné (ZMK). Pozemky uprostřed městské části, hned vedle fotbalového areálu SK Dolní Chabry, na nichž aktuálně stojí nevzhledné garáže, tak mohou být do budoucna využity pro plány městské části k vybudování dalšího veřejného sportoviště. Těch je v Dolních Chabrech obecně nedostatek a vhodné pozemky pro jejich budování se shánějí jen obtížně.

Radnice přitom usiluje o vybudování další plochy pro sportovní vyžití dlouhodobě. V další fázi je v plánu vyřešení smluvních vztahů s pronajímateli garáží, vytvoření záměru a zadání projektu pro nové sportoviště a v končené fázi jeho realizace. Do té doby jsou snahy městské části jasné – posouvat vše co nejrychleji vpřed.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.