Dolní Chabry zvítězily v soutěži Šetříme Prahu

V uplynulé topné sezóně se naše městská část zapojila do soutěže Pražské Plynárenské Šetříme Prahu, jejímž cílem bylo dosažení co nejvyšší úspory a snížení spotřeby plynu. Ze všech zúčastněných byly Dolní Chabry s přehledem nejšetrnější. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen zástupcům prvních třech soutěžících proběhlo ve čtvrtek 15. června 2023.

Od loňského listopadu do letošního dubna se našemu úřadu podařilo ušetřit v porovnání s předešlými pěti lety 66,9 % spotřeby plynu. Obrovská úspora energií vynesla pro Dolní Chabry první místo mezi všemi soutěžícími. Za městskou část si ocenění ve výši příspěvku 300 tisíc korun vyzvedli starostka Kateřina Šilhová Šafránková, 1. místostarosta Stanislav Vyšín a tajemnice ÚMČ Lenka Drdová.

Na druhé pozici se umístilo Pečovatelské centrum Praha 7 s celkovou úsporou 41,4 % a třetí příčku v soutěži obsadila Základní škola Fr. Plamínkové s rozšířenou výukou jazyků, Praha 7, která ušetřila 30,7 % spotřeby plynu.

Soutěž probíhala v období od 1. listopadu 2022 do 30. dubna 2023 a byla určena pro všechny pražské městské části, příspěvkové organizace hl. m. Prahy a společnosti vlastněné hl. m. Prahou, které využívají zemní plyn a nacházejí se v distribučním území společnosti Pražská plynárenská Distribuce, a.s.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.