Dolní Chabry opět na špici v krokové výzvě

Už šesté krokové zápolení pod značkou 10 000 kroků se uskutečnilo letos v říjnu. Po celý měsíc jste v rámci Říjnové výzvy zaznamenávali své kroky z chůze či běhu a sbírali za ně body. Stejně jako bezmála 17 tisíc dalších jednotlivců v celé republice. A pro Dolní Chabry to byl opět úspěch. Po jarním čtvrtém místě skončily na podzim mezi 76 městy a obcemi páté.

Městskou část tentokrát reprezentovalo o něco méně chodců a běžců než na jaře. O to cennější byly jejich výkony, které Dolní Chabry vynesly opět na přední příčky soutěže. Účastníci v průběhu třiceti dní zaznamenávali své krokové výkony individuálně i různě organizovaných týmech.

Ani pošesté nenašel přemožitele Josef Doležal, který v Dolních Chabrech zvítězil jednoznačně s 900 body za 735 km. Skvělý výkon zaznamenal opět také celorepublikově, když obsadil 65. místo celkově (45. jen mezi muži). Na druhém místě mezi chaberskými muži skončil Petr Rakovský (578 bodů, 551 km), třetí skončil Tomáš Nachtmann (490 bodů, 429 km). Pánové si tak jen prohodili umístění z jara.

Také mezi ženskými výkony nalezneme známá jména. Nejlepší Chaberačkou se stala opět Zuzana Žežulková s 483 body za 490 km. Celorepublikově obsadila 797. příčku, resp. 382. pozici jen mezi ženami. Druhý nejvyšší počet chaberských kroků v kategorii žen zaznamenala Eva Horáková (436 bodů, 451 km) a třetí skončila Ivana Rakovská (434 body, 390 km).

Týmy v Chabrech letos na podzim soupeřily tři a celkem s přehledem obhájil jarní vítězství desetičlenný „Vstaň a choď - nordic walking“ se ziskem 3 051 bodů za celkem 3 072 km.  Celorepublikově se umístili na 158. pozici.

Městská část i tentokrát ocení tři nejlepší muže a ženy a nejlepší tým diplomem a drobnou odměnou. Všem jmenovaným se v nejbližších dnech ozveme na registrovanou e-mailovou adresu s pokyny pro vyzvednutí ceny. A čestná odměna poputuje také nejmladším účastníkům v kategorii do 18 let. I tentokrát byli čtyři.

Kompletní výsledky z Dolních Chaber na webu 10 000 kroků, detailní chaberské statistiky pod profilem městské části.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.