V Chabrech se vybralo skoro 22 tun textilu

Recyklujete oblečení pro další využití? V Dolních Chabrech se na základě dat Potexu podařilo v roce 2023 odklonit celkem 21 774 kg textilu. Oproti předešlému roku se jedná o nárůst o 12,3 %. V současné době mohou občané využívat na území Dolních Chaber čtyři kontejnery.

Do kontejnerů můžete vhodit oblečení, různý textil, obuv, případně také doplňky jako pásky, baťohy, kabelky. Vše by mělo být pokud možno čisté a zabalené v igelitovém pytli, aby se textil po navlhnutí nezničil. Pak stačí jen vložit balíček na plošinu kontejneru, chopit se madla, zvednout jej a vyklopit náklad dovnitř. Samostatně nezabalené do kontejneru nic nevhazujte, ani nenechávejte textil pohozený u kontejneru.

V Praze a okolí je již přes 500 sběrných míst. V roce 2023 se podařilo vybrat 2 322 567 kg textilu, který poté ve volném čase třídili dobrovolníci podle potřeb a přání jednotlivých neziskových organizací – tři lidé 5 000 kg týdně. Vytříděný textil pomáhá sedmi českým charitám a jejich klientům, a co se darovat nebo zpracovat nedá, putuje k dalšímu zpracování.

Potex je ekologicko-charitativní projekt, který spočívá ve sběru, redistribuci a následném zpracování použitého a stále použitelného textilu. Další informace o Potexu, návody jak třídit či mapu s umístěním kontejnerů naleznete na webu www.potex.cz.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.