Hlasování o sportovišti: Vybrali jste sport park

V hlasování o podobě budoucího veřejného multifunkčního sportoviště v Nových Chabrech zvítězila jednoznačně varianta č. 3 – sport park pro širokou škálu aktivit. Hlasování, které probíhalo na přelomu ledna a února, se zúčastnilo bezmála čtyři sta Chaberáků, kteří vybírali ze tří navržených variant přiblížených vizualizacemi.

Výsledky hlasování:

  • varianta 1 – Rondel = 90 hlasů
  • varianta 2 – Týmové sporty = 83 hlasů
  • varianta 3 – Sport park = 199 hlasů

Návrh sport parku si svou přízeň v anketě získal celkem 199 hlasy. Koncept sportoviště je členěn do několika zón se zaměřením na konkrétní aktivity a je obepnutý běžeckým okruhem. Hlavní multifunkční hřiště má rozměry 32 × 16 m a je doplněno hřištěm na volejbal o rozměrem 9 × 18 m. V parkové části nechybí basketbalový koš, zázemí pro stolní tenis či interaktivní workout zóna kombinující různé aktivity, zábavu a vzdělání. Vedle velkého hřiště je poté prostor pro lezeckou stěnu a pump track navazující na již dokončenou cyklotrasu.

Budoucí sportoviště by se mělo nacházet v jihovýchodní části Dolních Chaber, na konci ulice K Beranovu. Zvolení preferované varianty je první fází projektu. Městská část bude nyní postupovat v dalších krocích, o nichž budeme dále informovat.

Děkujeme všem, kteří se do hlasování zapojili. Anketu připravila MČ ve spolupráci s developerem Start Group.

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.