Měli byste zájem o kompostér ?

Věděli jste, že za rok člověk vyhodí do komunálního odpadu v průměru 100 kg bioodpadu, který by ale šel použít k další produkci potravin a k podpoře rostlin? Je to samozřejmě velké plýtvání „hnědým“ pokladem. Řešením je kompostování a tím, že bioodpad vrátíte zpět do přírodního koloběhu, obohatíte půdu o nejcennější živiny, snížíte produkci směsných odpadů a zároveň s tím šetříte i vlastní peněženku. 

Kompostovat lze v bytě, na balkoně, ve vnitrobloku i na zahradě.

Rádi bychom Chaberákům zpřístupnili možnost ekologického a šetrného zpracování domácího bioodpadu. Je vhodné především pro obyvatele bytových domů, kteří vlastní malé předzahrádky, případně i pro ty občany, kteří nemají vlastní zahrádku a upotřebí vytvořené „hnojivo“ třeba jen do okenních či balkonových truhlíků. Anebo těm, kteří prostě na zahradě ještě vlastní kompostér nemají a přírodní odpady řeší formou biopopelnice.

Měli byste zájem o kompostér, vyplňte prosím dotazník na stránce https://www.dchabry.cz/kompost

Městské části se nabízí možnost spolupráce při čerpání grantu pod gescí MŽP, jehož další výzva má být vypsána v létě 2024. Základním prvním stupněm je především zjistit, jak velký zájem by mezi obyvateli Dolních Chaber o možnost poskytnutí kompostéru zdarma byla. Pro tento první krok jsme pro vás připravili krátký dotazník, při jehož vyplnění označíte, o jaký typ kompostéru byste měli zájem (pokojový či zahradní), případně uvést kontaktní údaje pro naši zpětnou reakci a zaslání dalších informací. Dotazník není právně závazný, ale předpokládá se serióznost zájemců o tuto službu a cílem dotazníku je především určit, jak velké množství zájemců je a pro který typ kompostéru se rozhodli.