Dopis zastupitelky Barbory Floriánové

Milí Chaberáci,

Jaro bývá v naší chaberské politice turbulentní. Zatímco jsme na radnici šili roušky, distribuovali desinfekci a potraviny a obcházeli seniory, potichu vznikla nová koalice, bez mé účasti. Na zastupitelstvu 12.5. jsem byla odvolána a vzniklo nové vedení.

Děkuji za čas strávený na radnici a skvělou práci celého úřadu. Bylo to náročné období, ale také velmi úspěšné a ve výsledcích plodné.

Svoji energii a veškerý možný čas jsem plně vložila do práce a nevěnovala jsem se politikaření. Jsem ráda, že jsem mohla zúročit předchozích osm let v zastupitelstvu a pomoci na svět řadě projektů.

Během loňského léta, kdy jsem na radnici osaměla, byl po slibech desítek let postaven chodník do Čimic s osvětlením a znovu vzkříšen a připraven pro výběrové řízení projekt dostavby ZŠ. Stavba na konci loňského roku opravdu započala. Zázrak, za kterým stojí mnoho práce. Upřímně doufám, že bude probíhat nadále se stejnými výbornými výsledky.

Před rokem byli všichni ostatní zastupitelé proti výstavbě školy.

V létě všichni zastupitelé odjeli na dovolené, odborný tým se mnou jen na dobré slovo zůstal. Ze 180 nových milionů jsem sehnala ze všech stran 140 a zbylých 40 vzešlo společným jednáním s developerem.

Projekt byl znovu připraven, financování zůstalo zajištěno, začal v prosinci a práce úspěšně pokračují. Nyní chtějí být u dostavby školy najednou všichni, kdo za něj nechtěli převzít před rokem zodpovědnost, a tedy beze mne.

Samozřejmě bych si přála na dostavbě školy dále účastnit až do konce, ale považuji svoji práci především za službu a těší mě, že jsem nepřestala věřit a pracovat, aby se podařilo dobrou věc obhájit, udržet a rozjet.

I další těší. Kromě chodníku, třeba nové webové stránky a Zpravodaj, opravy komunikací i dokumentace úřadu, boj s okruhem a letištěm, ve Svazu i obnovení tradic jako je májka, 1. ples MČ, sousedské slavnosti, akce knihovny a další. Navštívil nás loni pan primátor a hlavní vedení Prahy, letos i představitelé Senátu.

V době koronaviru jsme jako první sehnali a distribuovali občanům i dalším desinfekční prostředky a potraviny osobně jsem obcházela naše nejstarší seniory, abych se ujistila, jak se jim daří, a jen na radnici se ušilo na 1000 roušek. Byli jsme tu s vámi a pro vás.

Doufám i v pěkný výsledek sociálního projektu, který jsem zpracovávala letos v březnu. A třeba někdy dojde i na další projekty, které jsem plánovala.

Zůstanu jako člen zastupitelstva a budu i nadále podporovat boj za rozumný okruh, s letištní dráhou, dopravní infrastrukturou a územním uspořádáním ve všech jejich patových aspektech.

Děkuji všem, kdo se přičinili, byla pro mě každodenní radost a motivace s vámi pracovat.

Děkuji upřímně všem příznivcům a za milé ohlasy,.

Bylo mi velkou ctí.

Barbora Floriánová, zastupitelka MČ

Fotogalerie: