Koronavirus – aktuální informace!!!

Pro občany Dolních Chaber jsme do dubnového Zpravodaje připravili čtyřstránkovou přílohu ke koronaviru, ve které jde mohli nalézt základní známé informace k novému virovému onemocnění, kontakty na radnici, odkazy na další důležité weby a telefonní čísla nebo různé možnosti pomoci. Příloha je zde volně ke stažení a níže naleznete neustále aktualizované odkazy na nejnovější nařízení a zásadní informace týkající se koronavirového onemocnění a souvisejících hygienických opatření.


Několik odkazů na důležité a aktuální informace na webu městské části a stránkách konkrétních institucí:

Stání na akcích jen do deseti osob: Zpřísnění pravidel pro konání vnitřních hromadných akcí na stání od pátku 18. září 2020 od 18:00 hodin.

Povinné roušky ve vnitřních prostorách a zajištění dezinfekce: Od 10. září 2020 jsou z nařízení Ministerstva zdravotnictví povinné roušky ve vnitřních prostorách budov v celé ČR. Od pondělí 14. září 2020 musí provozovatelé ve svých provozovnách zajistit dezinfekci pro své zaměstnance i zákazníky.

Mimořádná opatření od 1., 9. a 14. září: Zkrácení karantény na deset dní i povinné roušky ve vybraných vnitřních prostorech od 1. září 2020 a od stejného dne i nařízení pražské hygieničky o povinnosti roušek při vstupu do prostor letiště, nádraží i vestibulu metra. Pražská hygiena později nařídila od 9. září povinnost roušek také v obchodech, uzavřela restaurace a bary od 0:00 do 6:00 hodin a od 14. září zavedla povinnost roušek ve společných prostorech škol.

Zpřísnění pro hromadné akce v červenci: Povinnost nosit roušky na vnitřních hromadných akcích nad 100 osob od 25. července a omezení počtu účastníků od 27. července 2020 a představení Stupňů pohotovosti ochrany veřejného zdraví, tzv. semaforu pro regiony 27. července 2020.

V Praze: Mimořádné opatření Hygienické stanice hl.m. Prahy k nošení roušek v metru a na vnitřních akcích s účastí nad 100 osob platné od 1. července 2020.

Uvolňování mimořádných opatření: Harmonogram uvolňování opatření ve školách a školských zařízeních, podnikatelských a dalších činností ze dne 14. dubna 2020 (upraven 30. dubna 2020), zrychlení uvolňování některých opatření z 24. dubna 2020. Přehledně také na webu Ministerstva zdravotnictví ČR.

Nouzový stav: Vyhlášení nouzového stavu na území celé České republiky (od 12. března do 17. května 2020).

Mimořádná opatření: Souhrn všech aktuálních mimořádných opatření Vlády ČR a ministerstev v souvislosti s nouzovým stavem na jednom místě.Zrušení akcí a postupné uvolňování sportu: Zrušení všech kulturních, společenských a jiných akcí a umožnění individuálního sportování

Dezinfekce na radnici: Informace k distribuci dezinfekce v Chaberském dvoře v úředních hodinách v pondělí a středu v čase 9:00–11:00 a 14:00–15:00 hodin.

Roušky na radnici: Na radnici můžete darovat roušky, nebo si vyzvednou, pokud žádnou nemáte a informace o povinném nošení ochrany dýchacích cest.

Omezení pohybu: Omezení volného pohybu a pobytu na veřejnostinařízení o zákazu sdružování ve více jak dvou lidech a prodloužení omezení pohybu do 11. dubna 2020.

Nákupy pro seniory: Senioři mají vyhrazený čas pro nákupy od 8:00 do 10:00 hodin ve velkých prodejnách, Ekolandia nabízí rozvozy nákupů zdarma a obrátit se můžete také na naši radnici. Nonstop linka pro seniory pro pomoc v krizové situaci epidemie na čísle +420 800 160 166.

Příprava předškoláků: Příprava mateřských škol pro děti předkolního věku na webech školek.

Informace Ministerstva zdravotnictví ČR: Stránky se souhrnnými informacemi k novému koronaviru.

Vydaná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR: Stránky MZ ČR s vydanými opatřeními a dalšími rozhodnutími.

Nakládání s odpady: Souhrnné informace k nakládání s odpady v době koronavirové pandemie. 

Sňatečné obřady: Pravidla a doporučení pro konání sňatečných obřadů od 11. května 2020.


Základní kontakty na radnici:

E-mail: dchabry@dchabry.cz

Tajemník Ing. Miloslav Müller, MBA.

  • tel.: 283 882 771

Sekretariát – Alice Nussbergerová

  • tel.: 283 882 770

Starostka Mgr. Kateřina Šilhová Šafránková

redakce a vedení MČ

PřílohaVelikost
PDF icon KORONAVIRUS5.47 MB

Přidat komentář

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.